Denizli Kayaköy TOKİ Merak Edilenler ve Sıkça Sorulanlar

Ev sahibi olma hayali kuran pek çok kişinin yardımına TOKİ koşuyor. Makul taksit imkanları ile kira öder gibi ev sahibi olmak TOKİ ile mümkün. Pek çok şehirde binlerce vatandaş bu yolla ev sahibi oldu.


Denizli Kayaköy'de de 2 bölgeden oluşan TOKİ konutları neredeyse tamamlandı. Denizli Mesut Şimşek Nakliyat olarak Kayaköy Toki'lere yerleştirmeye başladığımız ev sahipleri de mevcut.


Denizli Kayaköy TOKİ 1.Bölge ve Denizli Kayaköy TOKİ 2.Bölge olarak ayrılan TOKİ'ler aynı zamanda alt ve orta gelir olarak iki gruba daha ayrılıyor. 1083 adet alt gelir grubu dairelerin hepsi 2 + 1 . Orta gelir dairelerde ise 954 adet 2 + 1 ve 244 adet 3 + 1 daire mevcut.


11 Nisan'da kuralı satış yöntemi ile sahiplerini bulan daire ve dükkanlar, hak sahipleri sözleşmelerini tamamladıktan sonra kalan daireler yeniden satışa sunuldu.


Kayaköy TOKİ Daire Boyutları


Kayaköy TOKİ Daire Boyutları her daireye göre farklılık gösterir. Alt gelir grubu 1083 adet 2+1 dairelerin brüt alanları 83.31 - 94.21 m² arasında değişiklik göstermekte. Net alanları ise 65.79 - 74.05 m² arasındadır.


Yatak odalarında ebeveyn banyosu bulunan dairelerde 2 adet banyo mevcuttur. Yatak odası, çocuk odası ve oturma odası bulunan dairelerde mutfak alanı da ayrıdır. Ayrıca boyutları değişmekle beraber 1 adet balkon bulunur.


Orta gelir 2+1 dairelerde de yerleşim düzeni aynı olmakla birlikte 954 adet dairenin brüt alanları 101.92 - 106.19 m² arasında değişir. Net alanları ise 78.97 - 80.98 m² arasında değişiklik gösterir.


Orta gelir 3+1 244 dairede ise brüt alan 120.52 - 128.72 m² arasında değişirken net alan ise 94.07 - 103.94 m² arasındadır. 2+1 dairelere göre 1 adet fazla olan oda çocuk odası veya oturma odası olarak da değerlendirilebilir.


Denizli Kayaköy TOKİ Fiyatları


Kayaköy TOKİ Daire Fiyatları


Ödeme planları ve taksit miktarları değişkenlik gösteren Denizli Kayaköy TOKİ Daire Fiyatları, alt gelir grubunda emeklilere özel 240 ay vade imkanı sunmakta. Sadece 2+1 daireler bulunan alt gelir gruplarında en yüksek daire fiyatı 2019 yılında 197.992 TL iken en düşük daire fiyatı ise 152.210 TL olarak belirlenmiştir.


Orta gelir ödeme planında ise 2+1 daireler 179.349 TL'den başlarken 220.556 TL'ye kadar yükseliyor. 96, 108 ve 120 ay vade seçenekleri olan orta gelirde 3+1 daireler ise 222.853 TL'den 276.470 TL'ye kadar çıkmakta.


Dairelerin fiyatları kaçıncı katta olduğu, cephesi, metrekare büyüklüğü ve vade farkı gibi birçok etmen belirliyor. Beyaz eşya faizine göre zamlanan TOKİ taksitleri genel olarak bütçeleri zorlamayacak miktarda.


Kayaköy TOKİ'de Cazip Fiyatlarla Denizli Evden Eve Nakliyat Fırsatları


Denizli Mesut Şimşek Evden Eve Nakliyat ile evinizi Kayaköy TOKİ'ye taşımak çok kolay. Taşınmanın her aşamasında profesyonel evden eve nakliyat hizmetini fark edeceksiniz. İster Bağbaşı'ndan isterseniz Çınar'dan veya Adliye'den eşyalarınızın güvenliği önceliğimiz olarak taşıyoruz.


Denizli Güvenilir Asansörlü Evden Eve Nakliyat ile kısa sürede paketlediğimiz eşyalarınızı kolayca araçlarımıza yüklüyoruz. Böylece zamandan tasarruf ederek yeni adresinize en kısa sürede taşınmış olursunuz. 15 kata kadar rahatlıkla ulaşan lift sistemlerimiz ile Kayaköy TOKİ'nin her bloğunda ve katında sorunsuz asansörlü evden eve nakliyat hizmeti sağlıyoruz.


Güvenli ve konforlu taşınmanın adresi Mesut Şimşek Nakliyat ile hem eşyalarınıza hem de eve zarar vermeden kolayca taşınırsınız


Denizli Kayaköy TOKİ Satılık Daire


Denizli Kayaköy Toki Ne Zaman Teslim Edilecek?


TOKİ 'nin 1.etap konutlarının teslimatı 2020 yılının Aralık ayında başladı. Teslimat kolaylığı ve kargaşanın önüne geçmek için aralıklarla teslim edilen bloklar, 2021 yılında tamamlanacak.


2.etap için net bir teslim tarihi belirtilmese de 2021 yılı içerisinde kalan blokların da teslim edileceği belirtildi. İnşaatı ve çevre düzenlemesi devam eden Kayaköy TOKİ 2.etap daireleri en kısa zamanda tamamlanarak teslim edileceği tahmin ediliyor.


Evinizi teslim aldıktan sonra yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de uygun fiyatlı ve profesyonel Denizli Nakliyeci bulmak. Böylece eşyalarınızı en güvenli şekilde TOKİ dairenize taşıyabilirsiniz.


Dairelerin Donanımı


Dairelerin içerikleri şekline göre değişse de genel olarak benzer donanıma sahip. 2 adet banyo bulunan dairelerde duş teknesi, klozet, lavabo ve ayna, duş seti ve bataryaları mevcut. Ayrıca tuvalet kağıdı askıları da bulunan banyolarda havlu pan petekler mevcut.


Odalarda taban parke kaplama iken koridor ve mutfakta açık renk fayanslarla kaplanmıştır. Ahşap oda kapıları parkeyle uyumlu. Yatak odalarından ebeveyn banyosuna geçiş mevcut. Pencereler binaya uygun olarak kahverengi plastik doğrama olarak yapılmış.


Mutfak dolabı mevcut olan dairelerde tahta tezgahlar mevcut. Tercihe göre mermer ya da granit ile değiştirilebilir. Dolaplar daire planına göre şekillenmiş bulunmakta. Şofben altyapısı mutfakta çıkış olacak şekilde mevcut lakin şofbeni de ev sahiplerinin alması lazım.


Yatak odası dolabı ve vestiyer bulunmayan dairelerde zevkinize ve ihtiyacınıza göre yaptırabilirsiniz. Bulaşık makinesi çıkışı bulunan mutfak, davlumbaz için de uygun.


Misafir banyosunda bulunan çamaşır makinesi girişi de daire planına uygun şekilde yerleştirilmiş. Kullanışlı planları sayesinde her alan en iyi şekilde değerlendirilmiş.


Denizli Kayaköy TOKİ Örnek Daire


Kayaköy TOKİ Satılık Daire


Şehrin yavaş yavaş dolamaya başlayan yakasında 1.etap dairelerin tesliminin başlaması ile birlikte bazı daire sahipleri evlerini satmaya hazırlanıyor. Pek çok daire özellikle 2+1 satılık daire mevcut. 2. etap dairelerin teslimine kısa bir süre kala bu bölgeden de satılık daire haberleri mevcut.


Denizli Kayaköy Satılık Daire Fiyatları daireleri sahibinden devir alırsanız ödenen taksit miktarına göre de değişiklik gösterir. Peşinat + taksit miktarı ve kalan taksit toplamı ile dairenin toplam fiyatına bakarak dairenin değerinin üstünde veya değerinde mi olduğunu değerlendirebilirsiniz.


Sadece orta gelir grubunun daireleri taksitleri devam ederken devredebildiği Kayaköy TOKİ, uygun fiyata kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara kura satışı harici çözüm de sunmuş oluyor. Depreme dayanıklı ve yepyeni binalarda yuvalarını kuran vatandaşlar taksitleri kira öder gibi ödüyor.


Kayaköy TOKİ Kiralık Daire


Yine orta gelirin sahip olduğu bir diğer avantaj da evlerini kiraya verebilme imkanı. Teslimi yapılan 1.etapta 3+1 ve 2+1 kiralık daire ilanları mevcut. Pek çok ev sahibi dairelerini uygun fiyatlara kiralayarak yatırım aracına dönüştürüyor.


Kayaköy TOKİ Kiralık Daire fiyatları 2+1 daireler 2021 yılında 900 TL'den başlayarak 1100 TL ye kadar değişiyor. 3+1 daire fiyatları ise 1000 TL'den başlayarak konumu ve katına göre değişiklik göstermekte.


Aquamall Alışveriş Merkezi 'ne yakınlığı ile pek çok mağazanın elinizin altında olacağı TOKİ'ler, Metro markete de yürüme mesafesinde. Şehrin diğer ucuna kadar uzanan otobüslerin güzergahlarına Denizli Toplu Taşıma Saatleri ve Ulaşım sitesinden bakabilirsiniz.


TOKİ Daire Teslimatında Gerekli Olan Belgeler


Daire teslimatı yaklaşan ev sahiplerinin merak ettiği bir diğer husus ise daireleri teslim alırken gerekli olan evraklar. Tüm evraklardan 2 nüsha olması gerekiyor. TOKİ Daire Tesliminde Gerekli Evraklar:


1-Banka sözleşmesi
2-Dask Makbuzu
3-KDV Ödeme Makbuzu
4-Kimlik fotokopisi

Gerekli evrakları ev teslimatında yanınızda bulunmanız gerekmektedir. Evinizi teslim alırken ayrıca çevre düzenlemesi için ek ücret yatıracağınızı hatırlatarak bütçenizi buna göre ayarlamanızı öneririz.


Ayrıca elektrik ve su aboneliklerini üstünüze alırken abonelik ücretleri kapsamında 700 - 1000 TL tutarında ödeme yapmanız gerekecek. Doğalgaz ısınma merkezi sistem ile sağlansa da pay ölçer ile kullandığınız kadar ödersiniz.


Denizli Kayaköy TOKİ Kiralık Daire


TOKİ Ev Teslimatında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Evinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken birçok durum mevcut. Yeni daire teslimatında tüm tesisatlar özenle incelenmeli ve herhangi bir problem varsa erkenden tespit edilmeli.


TOKİ Ev Teslimatında Dikkat Edilmesi Gerekenler genel olarak şunlardır:


  • -Su tesisatının kontrolü yapılmalı. Çalışmayan veya sızdıran musluk ve gider var mı kontrol edilmeli. Çamaşır ve bulaşık makinesi giderleri açık ve olması gereken yerde mi kontrolleri yapılmalı. Muslukların ve vanaların kontrolü de iyi yapılmalı.

  • -Elektrik tesisatı kontrol edilmeli. Prizlerin ve anahtarların doğru çalıştığına emin olmalı. Lamba duy ve kablolarının çalışması kontrol edilmeli. Şartellerin çalışmasının kontrolü unutulmamalı.

  • -Merkezi sistem ısınması açılan dairenin ısınması kontrol edilmeli. Peteklerde su sesi veya ısınmayan bölgeler varsa ilgili birime haber verilmeli. Şofben takıldıktan sonra ocak ve sıcak su kontrol edilerek herhangi bir problem var mı bakılmalı. Ayrıca her ihtimale karşı evde gaz dedektörü bulunmalı.

  • -Kapı ve dolapların kapakları ve işçiliği kontrol edilmeli. Kulplar ve kapı kolları sağlam ve doğru monte edildiğinden emin olmalı.

  • -Parkelerde herhangi bir sıkıntı, kırık ya da kabarma var mı ve süpürgelikler sağlam mı kontrolleri yapılmalı.

  • -Plastik doğrama pencereler tek tek kontrol edilmeli. Mekanizmalarında sorun varsa tespit edilmeli.

  • -Balkon korkulukları kontrol edilmeli.

  • -Çelik kapının kilit sistemleri tek tek denenmeli.

  • -Zil sistemi kat ve girişten denenmeli.

  • -Binanızda bulunmayan ve eksik donanımlar te tek belirlenerek yetkililere bildirilmeli ve bu işlemler tamamlandıktan sonra teslim tutanağı imzalanmalıdır.Güvenilir ve Kurumsal Bir Denizli Evden Eve Nakliyat Firması Mı Arıyorsunuz?

Eşyalarınızı, Evinizi Gözünüz Arkada Kalmayacak Şekilde Taşımaya Talibiz

BİZİ ŞİMDİ ARAYIN