Denizli'ye Taşındıktan Sonra: Denizli'de Yaşamak

Laodikeia, Ladik gibi tarihte bir çok isme sahip Denizli, bir çok medeniyetin de yaşam alanı olmuştur. Ilıman iklimi, yerleşmeye uygun alanlarının çokluğu ve ulaşım kolaylığı birçok medeniyet için Denizli'de Yaşamayı cazip hale getirmiştir.


Denizli Mesut Şimşek gibi Profesyonel Denizli Evden Eve Nakliyat Firması ile Denizli'ye taşındıktan sonra, taşınmak için fazla efor sarf etmeyeceğiniz için sıra bu ili tanımaya gelecektir. Denizli Nasıl Bir Yer 2020 veya Denizli Nasıl Bir Yer 2021 sorularınızın cevapları için Denizli'yi iyi tanımak gerekir.


Denizli 1.028 milyon nüfusu 354 metrelik rakımı ile orta-kalabalık ölçekli bir Ege kenti. Şehir merkezi kalabalık ve iç içedir. Pamukkale ve Merkezefendi şehir merkezinde bulunan ilçeleridir. Bunu yanında 17 tane daha ilçesi mevcuttur.


Neredeyse merkeze yakın gelişmişlikte ve nüfusta ilçeleri mevcuttur. Özellikle yakın ilçelerin şehir merkezine ulaşımı çok kolaydır. Batı ucunda Aydın - Manisa, kuzeyde Uşak, güneyde Muğla ve doğuda da Afyon ve Burdur ile sınırı bulunan Denizli Ege Bölgesinin tam kalbindedir denebilir.


Ilıman iklimi, bol yeşil alanları, tarihi ve kültürel dokusu ile ülkemize değer katan Denizli aynı zamanda ticaret ve sanayide de önemli bir şehrimizdir.


Yaşaması diğer büyük şehirlere göre nispeten kolay olsa da Denizli'de Yaşamak beklenti ve kriterlerinize göre iyi değerlendirilmeli ve realistik bir bakış açısı ile analiz edilmelidir. Çoğu insanın özellikle halkının çok sevdiği bu şehir çoğu insan için şans verilmesi gereken yerler arasında.Denizli'de Ulaşım


Denizli toplu taşıma ağı gelişmiş bir şehirdir. Kısa aralıklarla geçen minibüs ve otobüsleri ile istediğiniz her yere kolayca ulaşabilirsiniz. Denizli Kart ile ulaşım sağlanan otobüslerin çoğu numaraları 15 dk da bir geçmektedir. Şehrin bir ucundan diğer ucuna kolaylıkla ulaşabileceğiniz toplu taşıma araçlarının Denizli Otobüs Saatleri çizelgesi ve Otobüsüm Nerede Uygulamasına belediyenin ulaşım sitesinden bulabilirsiniz


Denizli kalabalık metropollerin gürültüsü ve karmaşasından uzak ama imkânlarına yakın olan, taşraya göre gelişmiş bir büyükşehir. "Denizli İzmir kaç km?" burada yaşayan insanların hayatlarında en az bir kere duydukları bir sorudur. Bazı şehirler ve Denizli arasındaki mesafe şöyledir:


Denizli - Ankara arası kaç km? - 470 km / yaklaşık 5.5 saat
Denizli - İzmir arası kaç km? - 240 km / yaklaşık 3 saat
Denizli - İstanbul arası kaç km? - 600 km / yaklaşık 7 saat

Komşu illeri olan Aydın, Manisa, Muğla, Burdur, Afyon il sınırlarına da neredeyse 2 buçuk saat gibi kısa bir sürede ulaşılmakta. Denizli Mesut Şimşek Nakliyat ile şehirlerarası evden eve nakliyat düşünüyorsanız mesafeler önemli değil. Parsiyel taşımacılık hizmeti ile Uygun Fiyatlı Evden Eve Nakliyat Hizmeti alırsınız.


Denizli'de Yaşamak - Çınar Meydanı

"Denizli'de deniz var mı?" bir diğer çok merak edilen sorulardan biri. Denizli'nin Ege veya Akdeniz'e sınırı olmasa da deniz kenarına ulaşım çok kolaydır. Bu yüzden Denizli halkı günü birlik mini tatillere çok alışıktır. Denizi olmasa da çok sayıda irili ufaklı akarsu ve gölleri bulunur.


Şehrin havalimanı bulunması Denizli'yi daha cazip ve ulaşılabilir hale getirir. Çardak ilçesinde bulunan hava limanına şehir merkezinden 45 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanı ile Denizli'deki çeşitli lokasyonlardan havalimanına servisler bulunmakta.


Yolların geniş olması ve ulaşımın kolaylığına rağmen son yıllarda trafik sıkıntısı çeken şehir, özellikle sabah ve iş çıkış saatlerinde iyice sıkışıyor. Araçların çok olması ve artan nüfus ile her geçen gün artan trafik şu an İstanbul gibi çok büyük bir problem değil.


Denizli'nin yollarında göreceğiniz arabalar genelde 20 plaka olsa da Üçgen Kavşağı ve buraya bağlanan yollarda çok değişik plakalara rastlayabilirsiniz. Üçgen Kavşağı'nda Ankara, İzmir ve Antalya'dan gelen yollar birleşerek kavşak oluşturur. Ülkenin batısını güney doğuya bağlayan şehir, bu yüzden de trafiğe maruz kalır.Denizli'de Memur Olmak


Denizli Hakkında Yorumlar genel olarak huzurlu ve modern bir şehir olduğu kanısındadır. Genç nüfusun fazla olduğu bu şehir memurlar tarafından da tercih edilen şehirler arasındadır. Eğitim ve sağlık hizmetlerinin gelişmiş olması, birçok aktivitenin bulunması ve iklimi gibi birçok pozitif özelliği bulunan şehir, Denizli'de Memur Olmak isteyenlere daha da cazip gelir.


Hayatın büyük metropoller kadar pahalı olmadığı bu ilde geçinmek daha kolaydır. Hizmet binalarının da genel olarak merkezde bulunması, memurlar için hem ulaşım hem de ev bulma konusunda rahatlık sağlar.


Denizli'de Yaşamak - Üçgen Kavşağı - Otogar

Denizli Nasıl Bir Yer 2021 Denizli'ye tayin isteyecek memurlar için önemli sorulardan. Özellikle ailesi ile taşınacak olan memurlar için iki kat daha önem kazanıyor. Genel olarak isteklerinizi karşılayacak olan şehir, aynı zamanda emeklilik hayallerinizi de süsleyebilir.


Suç oranlarının ülke ortalamasının çok altında olduğu bu şehirde aileniz ve kendi güvenliğiniz için aşırı tedirgin olmazsınız. Çocukların eğitimi için de kaliteli okulları olan ilimizde çoğu semtin kendine ait kapasitesi geniş eğitim kurumları vardır. Böylece servis parası ya da ulaşım ücreti gibi ekstra maliyetler olmadan kaliteli eğitime sahip olursunuz.


Şehir içinde bulunan Servergazi Devlet ve Merkez Devlet Hastanelerinin yanında Pamukkale Üniversitesi Araştırma Hastanesi ve bir çok özel hastane imkanı ile geniş sağlık olanakları mevcuttur.Denizli'de Öğrenci Olmak


Şehrin göbeğinde yer alan kampüsü ve çoğu bölümün Denizli Merkez'de bulunması Denizli'de Öğrenci Olmak için en büyük artılardan. Öğrenciye alışkın şehir halkı, kampüs çevresinde bulunan bir çok yurt ve apart imkanı, uygun fiyatlı yemek ve eğlence mekanları ile Denizli'ye uyum sağlamak kolaydır.


Pamukkale Üniversitesi birçok meslek grubunda kaliteli eğitim veren köklü bir üniversite. Kaliteli eğitim, dağın eteklerine kurulan geniş ve yeşil kampüsü, şehrin içindeki konumu ile birleşince tercihlerinizin ilk sıralarında yer almaması mümkün değil. Eğer aşırı kalabalık bir metropol olmasın ama büyükşehrin nimetlerinden faydalanayım diyorsanız Denizli tam size göre.İş İmkanları


Tarım, sanayi ve ticaret alanlarında geniş bir pazara sahip olan Denizli, birçok alanda da iş gücüne ihtiyaç duymakta. Tekstil iş gücü ihtiyacı konusunda birçok sektöre göre daha geniş olanaklara sahip.


Osmanlı padişahları ve Sultanlarının yanında tarihte kralların da elbiselerini dokumuş olan bu kentin tezgâhları şimdi de tüm dünyanın kıyafet ve çeşitli tekstil ürünlerini üretmekte. Tüm dünyaya ihracat yapan büyük firmaları bulunan Denizli bu sayede geniş iş olanaklarına da sahip.


Özellikle havlu ve bornoz ihracatında Türkiye'de bir numara olan Denizli sanayisinde metal sanayi ve metal eşya üretimi de büyük bir pay alır. Ayrıca mermer üretimi, yem üretimi, ambalaj üretimi de diğer gelişen alanlardandır.


Turizmin de gelişmiş olduğu şehirde bu sektörde de iş imkânları mevcuttur. Özellikle Pamukkale ve Karahayıt mevkiinde bulunan oteller çeşitli ihtiyaçlar için personel alımı yapmaktadır.


Gelişmekte ve büyümekte olan şehir çoğu sektörde de yeni iş gücüne ihtiyaç duyuyor. Özellikle nitelikli elemanlar çoğu firmanın ve iş yerinin bünyesinde iş bulmakta.Denizli'nin Neyi Meşhur?


Denizli'nin tuzu, kızı, horozu meşhurdur deseler de ünü tekstil ile duyulan şehir, bu alandaki şöhretini çok daha önceden almıştır. Tarihte çoğu saraya kıyafet gönderen, güzel kraliçe ve prensesleri süsleyen Denizli kumaşları birçok tarih kitabında yerini almıştır. Buldan bezi gibi yakmayan ve serin tutan güzel kumaşları yanında havlu ve bornozları, peştemalleri de sadece ülkemize değil, dünyaya da adını duyurmuştur.


Sarayların tekstil ürünleri ve kıyafetleri Denizli'den de temin edilmiştir. Birçok kaynakta kumaş ve dokumalarından söz edilen Denizli günümüzde de tekstilin göz bebeği.


Tekstilin yanında tarihi ve kültürel alanları, doğa harikaları ile adını duyurmayı başarmıştır. Antik kentleri ve Pamukkale yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur. Şehrin merkez ilçelerinden birine de adını veren Pamukkale, dünyada bir eşi daha olmayan doğa harikasıdır.


Denizli'de Yaşamak - Denizli Kebabı

Denizli'de Ne Yenir ?


Denizli Kebabı gönüllerde taht kurmuş, yanında Denizli'nin meşhur gazozu Zafer Gazoz ile sofraları şenlendirmiştir uzun zamandır Denizli'de. Peki, Denizli Kebabı Nerde Yenir derseniz çoğu Denizlili size Kebapçı Muhtar'ı önerecektir. Özellikle Bayramyeri'nde daha bir çok alternatif de mevcuttur. Hatırlatmakta fayda var, Kebab ikindiden sonra pek bulunmaz erken saatlerde yenmelidir.

Sadece kebabı değildir meşhur olan. Sakız Keşkek, Biber Tatarı, Leğen Böreği ve Süller Pidesi Denizli'de tadılması gereken şahane lezzetler arasındadır. Acıpayam kavun - karpuzu, Çal üzümü, Çameli elması gibi bölgede meşhur olan tarım ürünleri de vardır. Özellikle üzümü şarap yapımında da sık kullanılır.


Hacı Şerif dondurmalı irmik helvasının mucidi olarak adını duyuran Denizli firması. Sadece dondurmalı irmik helvası değil, çeşitli tatlı, lokum ve şekerlemeyle meşhur olan firmanın lezzetleri de Denizli'de mutlaka tadılmalı.


Leblebi ne kadar Çorum'la anılsa da Türkiye'de en çok leblebi imal eden ilimiz de Denizli'dir. Serinhisar ilçesinin meşhur leblebi ve çerezleri her çeşitleri ile hem ülke içinde satışa sunulur hem de yurt dışına ihraç edilir.Denizli'de Yaşamak


Gece hayatının çok yaygın olmadığı şehirde eğlence kültürel faaliyetler, alışveriş, yemek ve sosyal çevre ile geçirilen etkinlikler üzerine yoğunlaşmıştır.
Yeni cafe ve restoranları denemek Denizlilerin sık yaptığı faaliyetler arasında. Bunun yanında havaların güzel olduğu zamanlar aile ve arkadaşlarla yapılan piknikler ön planda. Özellikle Adalet Parkı, İncilipınar Parkı, Çamlık Parkı ve Ornaz Vadisi piknik mevsimi hafta sonu yoğun olan bölgeler.


Doğa yürüyüşleri Denizli'nin yeşil doğasında yapılabilecek bir diğer etkinliklerden. Özellikle Çamlık'tan çeşmelere kadar çıkıp seyir terasından Denizli'yi izleyebilirsiniz. Ya da teleferikle manzaranın keyfini çıkarıp Bağbaşı Yaylasında oksijene doyabilirsiniz.


Son yıllarda ünü iyice artan Nikfer Kayak Merkezinde kış aylarında eğlenceli vakit geçirebilir. Kayak ve kızak ile değişik bir aktivite yapmış olursunuz.


Denizli'de yapabileceğiniz etkinlikler arasında belediyenin ve halk eğitimin açtığı ücretsiz kurslara katılarak hobi edinme imkanı da var. Tabi isterseniz bir sürü özel kurslar da onlara eşlik ediyor. Hobi malzemelerini rahatça bulabileceğiniz dükkânlar da mevcut.


Denizli'de Yaşamak - Adalet Parkı

Adalet Parkı


Denizli'nin ikinci büyük parkı olan Adalet Parkı 162 bin kilometreyi aşkın genişçe bir alana kurulmuş spor kompleksleri, yürüyüş alanları, sık ağaçları ve göleti ile şehrin merkezinde yeşilin adreslerinden biridir. Parkta oyun alanlarının yanı sıra tenis kortu, fitnes alanları, voleybol ve basketbol sahaları ve mini golf sahası ile bir çok spor faliyetine imkan sunar. İnsana huzur veren ve ailecek hoş vakit geçirilecek park, spor için de bire birdir. Güzel günlerde özellikle hafta sonu parkın çoğu alanı piknikçilerle doludur.


650 kişilik amfi tiyatrosu ile çeşitli belediye etkinliklerine (özellikle Ramazanda) ev sahipliği yapar. Büfe ve kafeterya imkanlarıyla bir çok ihtiyacınızı park içinde karşılayabilirsiniz.


Denizli'de Yaşamak - İncilipınar Parkı

İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı


Denizli'nin en eski parklarından biridir. Eskiden İncilipınar Parkı olarak bilinirken yenilenerek adı İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı olmuştur. Geniş alanları, basketbol ve futbol sahaları, yapay göleti ve yeşil doğası ile şehrin ortasında Denizlililerin kaçış noktası olmuştur. Yürüyüşe ve spora uygun alanları ve belediyenin spor aletleri ile sağlıklı yaşam için özellikle emeklilerin uğrak noktasıdır.


Geniş alanı, çocuk parkları ve kafeteryası ile ailecek vakit geçirilebilecek güzel mekanlardandır. Her yaşa hitap eden aktivite vardır İncilipınar Parkı'nda. Çayınızı termosa doldurup kamp sandalyelerinizle keyif yapabileceğiniz pek çok alandan sadece bir tanesi.


Tıpkı İncilipınar Parkı gibi köklü geçmişi olan taşımacılığın profesyonel ve güvenilir firması Denizli Mesut Şimşek Evden Eve Nakliyat 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekte.


Denizli'de Yaşamak - Çamlık Parkı

Çamlık Parkı


Saklı Göl ve Seyir Kalesi ile Denizli'nin göbeğinde yeşili ayağınıza seren parktır Çamlık Parkı. Doğal yeşilliğin insanla buluştuğu alanlardan biri olduğu için sıkça tercih edilen piknik alanı ve yürüyüş parkurudur. Bir çok yerinde bulunan bank ve piknik masaları parkın keyfini sevdiklerinizle doyasıya çıkarmanızı sağlar.


Bol oksijenli, hem şehrin içinde hem de yeşile yakın bir semt istiyorsanız Çamlık, Mehmetçik ve Kınıklı Çamlık Parkı'na yakınlığı açısından Denizli'de Nerede Oturulur sorularınıza cevap olur.


Her mevsim ayrı güzel olan Çamlık, içinde mini hayvanat bahçesi bulundurur. Böylece çocuklarınızın da hoş vakit geçireceği bir hafta sonu için planlarınıza Çamlık Parkı'nı dahil edebilirsiniz.


Denizli'de Yaşamak - Seyir Tepesi

Denizli Seyir Tepesi


Yeni açılan ve yoğun ilgi gören Seyir Tepesi, Denizli'yi kuşbakışı seyretme imkanı sağlıyor. Ayrıca kamp alanı için ayrılan bölmelerde çadırınızı kurabilir, kısa bir tatil için Seyir Tepesi'ni seçebilirsiniz. Çadır alanlarının yanı sıra bir çok tesisi de içinde barındıran tepe, dağ kızağı, kay kay parkuru, 5 kuleli ziplin ve daha bir çok eğlenceli park alanı ile ziyaretçilerinin ilgi odağı. 405 bin metrekarelik alana kurulan tesis Türkiye'nin En Büyük Tematik Şehir Ormanı unvanına da sahip.


Görenleri büyüklüğü ve güzelliği ile büyüleyen Denizli'nin meşhur horoz heykeli tıpkı Seyir Tepesi'ne çıkan Denizlililer gibi kuşbakışı şehri izlemekte ve şehrin neredeyse her noktasından görülmekte. Gece şehrin ışıklarını izlemek isteyenler için de eşsiz bir lokasyon olan tepeye Kınıklı Mevkiinden kolayca ulaşım sağlanabilir.Denizli'de Yaşam - Ornaz Vadisi

Ornaz Vadisi


Doğal bir vadinin tesisleşmesi ile oluşan Ornaz Vadisi Parkı, doğal yeşillikler arasında yer almakta. Ortasından dağdan gelen suyla yeşile can veren deresi, yeşil doğası ve tesisleri ile Denizli halkının uğrak noktalarından olan vadiye arabayla giriş yasak. Vadinin giriş kısmından Denizli Belediyesi'nin ücretsiz araçları ile en yüksek noktaya kadar ulaşabilirsiniz.


Ornaz Vadisi piknikçilerinde uğrak mekanlarından. Çocuk parkları, imkanları geniş piknik alanları ve çardakları ile sevdiklerinizle hoş vakit geçirebilirsiniz.


Denizli'de Yaşamak - Bağbaşı Yaylası - Teleferik

Bağbaşı Yaylası - Teleferik


Denizli Nasıl Bir Yer 2020 merak edilen konular arasında. Genel olarak yeşilin hakim olduğu, birçok ağacı ve ormanı ile yeşil bir cennet Denizli.


Bağbaşı Yaylası şehrin zirvesinde adeta şehirden yalıtılmış bir köşe gibi. Bungalov evleri, yaylaya ulaşan ağaçlı yolları ve teleferiği ile değişik bir deneyim. Sabah erken saatten neredeyse gece yarısına kadar devam eden teleferik seferleri ile yaylaya çıkmak çok kolay. Adeta yeşillikler içinde yüzerek varış istasyonuna ulaşabilirsiniz.


Varış istasyonunda bulunan seyir çardakları ve tesislerde Denizli manzarası eşliğinde keyif yapabilir ya da ücretsiz servislerle yaylaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ferah ve temiz yayla havasıyla şehrin stresi ve yoruculuğundan kurtulmak ve kafa dinlemek mümkün. Teleferik konusundaki önemli husus ise hava şartlarına bakarak ulaşım sağlamanız. Rüzgarlı ve yağışlı havalarda yolcu güvenliği için seferler durdurulmaktadır.


Yaylada bulunan evleri kiralayarak dilediğiniz kadar kalabilir, şehirden uzak temiz hava ve doğa ile iç içe tatiller yapabilirsiniz.


Denizli'de Gezilecek Yerler


Denizli'de Gezilecek Yerler 2023 sorusuna aslında verilecek çok fazla cevap var. Kültürel etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerini de içine alan bu konuda alternatif çok fazla. Birçok yer olmasının yanında en popülerlerinin kısaca sayalım:

-Pamukkale
-Karahayıt
-Nikfer Kayak Merkezi
-Salda Gölü
-İnceğiz Kanyonu
-Teleferik - Bağbaşı Yaylası
-Hierapolis
-Laodikya ve Antik Tiyatro
-Kaleiçi - Bayramyeri
-Akhan Kervansarayı
-Güney Şelalesi
-Işıklı Gölü
-Tabea Antik Kenti
-Ucarı Göleti
-Kefe Yaylası
-Kaklık Mağarası
-Keloğlan Mağarası
-Tripolis Antik Kenti
-Afrodisias
-Tarihi Denizli Camileri
-Buldan Evleri
-Merkezdeki Tarihi Konaklar


Denizli'de Yaşamak - Pamukkale

Pamukkale


Doğanın Denizli'ye armağanı Pamukkale, hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken adeta bembeyaz bir dağ gibidir. Çeşitli minerallerin oluşturduğu bu doğa harikası hem misafirlerin hem de dış çekimlerin odak noktası olmuştur. Antik Termal Havuzu, Laodikya'yı ve Antik Tiyatroyu da içine alan geniş bir kompleks içinde bulunan Denizli Pamukkale gezilip görülmesi gereken yerlerdendir.Denizli Ev Kiraları


Deprem bölgesinde bulunan Denizli'de evinizin depreme dayanıklı olması ve yapı denetimlerinin yapılmış olması mühimdir. Eski yapıların ve yeni binaların bir arada bulunduğu yerler çoğunluktadır. Merkezdeki mahallelerdeki evler genellikle apartman tipi yüksek yapılardır. Odaları geniş fakat binaları eskidir. Yeni yerleşim merkezlerinde binalar genellikle yeni ve daha küçük odalara sahiptir.


Kiralar çok değişkenlik göstermekle birlikte bir ailenin yaşayacağı ortalama bir ev 800 TL'den başlayarak yukarı doğru artış gösterir. Tabi ki evin durumuna ve semtine göre daha uygun ya da çok daha pahalı evler bulunur. Şehir içi minibüs ve otobüs hatları geliştiği için merkezde ulaşım çok uzun sürmez.


İncilipınar, Kayalık gibi mevkiilerde 3+1 evlerin kiraları 1000 TL civarında iken Adalet-Gerzele gibi yeni yerleşimlerde bu boyuttaki evler ortalama 1500 TL aylık kira bedeline sahip. Yenişehir ve Bağbaşı gibi yerleşimin çok uzun süredir devam ettiği semtler daha ucuz olmakla birlikte 3+1 evler genel olarak 850-1000 TL civarındadır.


Eşyalı apart kiralama imkanı geniş olan Denizli, özellikle üniversite çevresi Kınıklı'da yoğun olarak eşyalı ev bulundurur. Genellikle 1+1 veya 2+1 eşyalı apart seçenekleri yaygındır. Ortalama kiraları 900-1500 TL arasında değişiklik gösterir.


Denizli Merkez Pamukkale Belediyesi ve Merkezefendi Belediyesi olarak iki belediyeye ayrılır. Denizli'ye taşınırken belediye işlerinizde buna dikkat ederek zaman kaybı yaşamazsınız.


Denizli'de her semtte mahalle arasında çocuk parkı ve yürüyüş alanları bulunur. Böylece çocuklarınıza trafikten uzak bir oyun bölgesi bulmak zor değildir.


Komşularınızla yaşayacağınız tek sıkıntı genel olarak şive problemi olabilir. Denizlililerin hızlı konuşan ve kendine has ege şivesine alıştıktan sonra bunlar da ortadan kalkacaktır.Denizli Ev Fiyatları


Denizli'de Nerede Oturulur Denizli'ye taşınmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu sorular arasında. Semte, evin oda sayısı ve büyüklüğüne, yaşına ve katına göre belirlenen fiyatlar geniş bir spektruma sahip olsalar da semtlere göre ortalama bir fiyat tahmini yapmak zor değildir.


3+1 en fazla 5 yıllık orta segmentte evlerin semtlerine göre fiyatları Bağbaşı 300 Bin TL, Adalet Mahallesi 500 Bin, Yenişehir Mahallesi 400 Bin, Servergazi Mahallesi 700 Bin TL civarındadır. Başta da dediğimiz gibi birçok kriterin yanında evlerin donanımı da fiyatları etkilemektedir.


Genellikle doğalgaz sistemi ile ısınan evlerde yeni sistemlerde yerden ısıtma yaygındır. Binaların yalıtımları yapılmış ve genel olarak 4 katlıdır. Bazı lüks semtlerde ve önemli noktalarda evlerin fiyatları 1 Milyonu aşıyor. Ev alırken iyi araştırmalı, tüm noktalara hakim olarak karar verilmelidir.


Denizli'de Yaşamak - Bayramyeri


Alışveriş İmkanları ve AVMler


Forum Çamlık,Teras Park, Sümer Park ve AquaMall başlıca Avmlerdir. Ayıca Bayramyeri ve Çınar Mevkiinde bulunan mağazalardan da ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilir, aradığınız markaların bir kısmını bulabilirsiniz.


Gıda ihtiyaçlarınızı bölgede bulunan pek çok marketten karşılayabileceğiniz gibi farklı günlerde farklı semtlerde kurulan pazarlardan meyve ve sebze ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Haftanın her günü Denizli'nin bir semtinde pazar mevcuttur. Ayrıca pazarlara köyden gelen pazarcılarla taze ve organik meyve sebzeyi kolay ve uygun fiyata bulmak mümkün.


Denizli tarımın geliştiği, çevre illere ulaşımın ve pazarcılığın geliştiği bir şehir olduğu için meyve sebze fiyatları da uygundur. İstediğiniz her ürünü mevsiminde en yakın pazarda taze olarak bulabilirsiniz.


Eğer otantik eşyalar ve el sanatları ürünler almak istiyorsanız Kaleiçi Çarşısındaki zanaatkarlar sizin için en doğru yer. Bakır, teneke, demir ve bir çok işçiliğin yapıldığı bu çarşıda sarraflar da mevcut.Denizli'de Yaşamak İçin 12 Sebep


1-Sakin ve huzurlu olması
2-Eğitim, sağlık , iş vb imkanlarının gelişmiş olması
3-Çoğu şehre ve merkeze ulaşımının kolay olması
4-İkliminin çok sert olmaması
5-Ege Bölgesinde olmasından dolayı çoğu sebze ve meyvenin kolaylıkla yetişmesi ve kolay bulunması
6-İklimi gibi sıcak insanların bulunması
7-Yöresel lezzetleri ve değişik tatları ile geniş yemek kültürü
8-Şehir içi ulaşımın kolay olması, toplu taşıma ve yolların gelişmişliği
9-Metropol kadar pahalı olmaması nispeten daha ucuz olması
10-Hem şehir hem de pastoral dokuyu içinde barındırması
11-Havasının çoğu ilimize göre temiz olması
12-Nereli olursanız olun kendinizden bir parçayı her zaman Denizli'de bulabilmeniz

Denizli'nin taşımacılık ve evden eve nakliyatta 1 Numaralı firması Mesut Şimşek Nakliyat ile taşınmak ve şehre yerleşmek her zaman daha kolay. İster başka şehirden Denizli'ye taşının ister Denizli'den Türkiye'nin 81 iline gidin farketmez. Parsiyel taşımacılığı, profesyonellik ve kalite anlayışı, ambalajlama ve marangozluk işlerindeki başarısı ve çalışmalarındaki titizliği ile seçebileceğiniz En İyi Nakliye Firması Denizli Mesut Şimşek Evden Eve Nakliyat olacaktır. Firmamıza 0 506 676 05 00 numaramızdan veya Karahasanlı, 2018. Sk. No:5B Daire:11 20150 Merkezefendi/Denizli adresimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Güvenilir ve Kurumsal Bir Denizli Evden Eve Nakliyat Firması Mı Arıyorsunuz?

Eşyalarınızı, Evinizi Gözünüz Arkada Kalmayacak Şekilde Taşımaya Talibiz

BİZİ ŞİMDİ ARAYIN